SYMPÓZIUM ŠPERKU 2017

21.7.2017

23. MEDZINÁRODNÉ SYMPÓZIUM UMELECKÉHO ŠPERKU KREMNICA ´17

28. 7. - 1. 9. 2017
expozícia Líce a rub peňazí
Štefánikovo nám. 10/19, Kremnica

Vernisáž výstavy: 27. 7. 2017 o 16.00
Kurátorka: Mária Hriešik Nepšinská

23. ročník Mezinárodného sympózia umeleckého šperku, ktoré v Kremnici od roku 1990 organizuje Združenie šperkárov AURA, tento rok privíta domácich aj zahraničných šperkárov rôzneho generačného spektra.

Kremnica je už tradične v letných mesiacoch miestom stretnutí autorov, ktorí sa zaoberajú výtvarným šperkom a priestor na tvorivú prácu nachádzajú v zlatníckej dielni Súkromnej školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici. V rámci 23. ročníka podujatia predstavia svoje autorské koncepty, realizácie solitérov i kolekcií výtvarníci medzinárodného zloženia: portugalská autorka Carla Castiajo, renomovaná česká šperkárka Ludmila Šikolová, česká keramická výtvarníčka Markéta Nováková tvoriaca v tandeme so slovenským autorom Timotejom Blažekom, šperkárka Neža Žehelj zo slovinskej Ljubljany a zo Slovenska výtvarníčka Slavomíra Ondrušová a dizajnérky šperkov Veronika Uhrecká a Eva Hegedűsová.

Okrem autorských námetov a tradične spracovávanej témy vychádzajúcej z Genia Loci historického mesta Kremnica či vytvorenia spoločného šperku, výtvarníci v šperkoch reagujú aj na špeciálny lajtmotív aktuálneho ročníka sympózia - Poklady zeme.

Výsledky šperkárskeho sympózia budú do začiatku septembra prezentované v numizmaticko-historickej expozícii Líce a rub peňazí.
Otvorené denne okrem pondelka 8.30 - 13.00 14.00 - 17.30 h

Projekt organizovaný Združením šperkárov AURA z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Fond výtvarných umení.

 

Archív aktuálnych informácií