Sté výročie od návštevy TGM v Kremnickej mincovni.

3. 5. 2024

Stretnutie s kurátorom

9. mája, 16.00 hod.

Expozícia Líce a rub peňazí

Bez vstupného

Stretnutie s kurátorom Jurajom hirčákom

Mgr. Juraj Hirčák vyštudoval odbor História na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave v roku 2014. V súčasnosti je externým doktorandom na Historickom ústave Slovenskej akadémie vied.

V NBS – Múzeu mincí a medailí pracuje od júla 2023. Predmetom jeho výskumu je medailérska produkcia kremnickej mincovne, jej dejiny a v širšom zábere problematika historickej dokumentačnej funkcie tohto druhu prameňov. Je autorom viacerých odborných štúdií, článkov, recenzií a popularizačných prác.

Témou tretieho stretnutia s kurátorom bude sté výročie návštevy prezidenta T. G. Masaryka v kremnickej mincovni. A keďže Juraj v minulosti pôsobil ako archivár kremnickej mincovne, jeho vhľad do témy je mimoriadne hlboký.