25. Medzinárodné sympózium umeleckého šperku Kremnica / 11.7.2019

Príďte si pozrieť umelecké výsledky šperkárskeho sympózia v Kremnici.

2. 7. 2019

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
Združenie šperkárov AURA
pozývajú na výstavu

Medzinárodné sympózium umeleckého šperku v Kremnici

12. 7. – 8. 9. 2019
Expozícia Líce a rub peňazí
Štefánikovo nám. 10/19, Kremnica

25. ročník Medzinárodného sympózia umeleckého šperku, ktoré v Kremnici od roku 1990 organizuje Združenie šperkárov AURA, tento rok privíta domáce aj zahraničné autorky strednej a mladšej generácie pôsobiace nielen v oblasti umeleckého šperku.

Kremnica je už tradične v letných mesiacoch miestom vzájomných stretnutí autorov, ktorí sa zaoberajú výtvarným šperkom. Vznik nových šperkov či objektov je spätý s atmosférou miesta, pričom priestor na tvorivú prácu nachádzajú autori v zlatníckej dielni Súkromnej školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici. V rámci 25. ročníka podujatia predstavia svoje individuálne autorské koncepty výtvarníčky medzinárodného zloženia: nemecká autorka gréckeho pôvodu Christina Karababa, nemecká výtvarníčka Adriana Almeida Meza pôvodom z Kolumbie, české autorky Mája Steffanová, Marta Švajdová a zo Slovenska výtvarníčky Jana Machatová, Mira Podmanická, Mia Čopíková a Maya H. Nepšinská.

Okrem autorských námetov a tradične spracovávanej témy vychádzajúcej z Genia Loci historického mesta Kremnica či vytvorenia spoločného šperku, výtvarníčky reagujú aj na špeciálny lajtmotív aktuálneho ročníka sympózia – Instant Proximity, odkazujúci na relativitu sprostredkovanej blízkosti

v kontexte medziľudských vzťahov v reálnom čase a priestore. Výsledky šperkárskeho sympózia budú do 8. septembra 2019 prezentované v numizmaticko-historickej expozícii NBS-Múzeum mincí a medailí v Kremnici.

25. Medzinárodné sympózium umeleckého šperku v Kremnici 2019
NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
Expozícia Líce a rub peňazí, Štefánikovo nám. 10/19, Kremnica
Otvorené denne okrem pondelka 9:00 – 13:00 / 14:00 – 17:30 h
Vernisáž výstavy: 11. 7. 2019 o 16:00 h
Trvanie výstavy: 12. 7. – 8. 9. 2019
Kurátorka: Mária Hriešik Nepšinská

Projekt organizovaný Združením šperkárov AURA z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Fond výtvarných umení.

25. Medzinárodné sympózium umeleckého šperku Kremnica / 11.7.2019

25. medzinárodné sympózium umeleckého šperku – fotogaléria