29. 7. 2019

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
v spolupráci s OZ Capalest a Banskobystrickým samosprávnym krajom
pozývajú na koncert v rámci festivalu poézie, divadla a hudby Cap à l’Est

CAPALEST V REGIÓNE

Koncert šansónov / A l’ombre des maris

11. 8. 2019 ● o 17.00 h ●

Kostol sv. Kataríny v areáli Mestského hradu ● Zámocké nám. 568/1, Kremnica

CAPALEST V REGIÓNE – KONCERT ŠANSÓNOV / 11.8.2019

Už po 13-ty raz sa otvárajú brány festivalu Cap à l’Est v regióne, ktorý v roku 2019 opäť uvedie svoj program aj kremnickému publiku. Počas koncertného turné po banskobystrickom kraji sa predstaví duo francúzskych umelcov Jean-Louis Cassarino a Maxime Denis. Vystúpenie na otváracom koncerte v Kremnici prinesie naozajstný zážitok pre milovníkov šansónov. V programe s názvom „A l’ombre des maris“ sa interpreti a publikum ponoria do sveta piesní Georgesa Brassensa a vzdajú tak poctu jeho unikátnemu citu pre ženy a všetko, čo s láskou súvisí. Tóny hudby a spevu rozozvučia priestory historických skvostov architektúry banskobystrického regiónu. Festivalová cesta regiónom sa začne v nedeľu 11. augusta 2019 o 17.00 hodine v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici.

Duo umelcov Jean-Louis Cassarino a Maxime Denis vytvorilo jedinečné aranžmány, v ktorých predstavuje originálnu farebnosť a s prekvapivosťou upriamuje pozornosť na tóny básnika, ktorý bol schopný prechádzať zo šansónu k druhému cez dávku jemnocitu, irónie až po provokáciu, city Brassensovi tak blízke.

Jean-Louis Cassarino
spev a gitara
Tvár plná nehy a sily zároveň v spojení s hlasom barytónu až basu schopného chvenia a mohutnej sily.

Maxime Denis
autor – skladateľ – interpret – gitara
Od kolísky sa pozná s francúzskym šansónom a pracuje na jeho rôznych podobách.

Okrem Kremnice sa títo dvaja francúzski umelci predstavia tiež v Banskej Bystrici, Zvolene a Banskej Štiavnici, kde bude pokračovať program Európskeho festivalu poézie, divadla a hudby Cap à l’Est. Koncertné turné sa koná s podporou občianskeho združenia Capalest a pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.

Vstupné: 5 € dospelí / 3 € deti, študenti, seniori, ZŤP

Predpredaj vstupeniek od 1. 8. 2019 na výstave Pôvab kameninových záhrad v Meštianskom dome, Štefánikovo nám. 32/38, Kremnica (p. Majerová, č.t. 045/6744 165).
Vstupenky je možné zakúpiť aj v Kostole sv. Kataríny, 30 minút pred začiatkom koncertu.

CAPALEST V REGIÓNE – KONCERT ŠANSÓNOV / 11.8.2019

Capalest v regióne – koncert šansónov