Pred koncertom sa konali vianočné mini trhy.

5. 12. 2023
Na kremnickom hrade vystúpi počas adventu Veronika Rabada

Druhá adventná nedeľa, 10. decembra, na kremnickom hrade patrila slovenskej speváčke a herečke, Veronike Rabada. Na koncerte s názvom Koleda s Veronikou Rabada s kapelou odzneli koledy a vianočné piesne vo vlastných úpravách z jej rovnomenného hudobného albumu. Okrem vianočných piesní nechýbali ani jej najväčšie hity, no zazneli aj nové skladby z albumu Sukne. „Teším sa , že mám okolo seba ľudí, ktorí mi pomáhajú zhmotňovať sen – prichádzať s mojimi skladbami medzi ľudí a veľa koncertovať,“ uviedla speváčka.

Veronika Rabada, vlastným menom Veronika Šoltysová Rabadová, spievala od roku 2002 v kapele Hrdza a hosťovala na koncertoch aj na albumoch kapely Kandráčovci. Od roku 2015 účinkuje sólovo a vydala albumy: Lúka, Koleda s Veronikou Rabada a Sukne. Okrem toho sa môže pochváliť titulnými skladbami k rozprávke Čarovný kamienok s názvom V tichu a titulnou skladbou k filmu Piargy a rovnomenným názvom.

Zároveň sa v nedeľu 10. decembra pod záštitou Kultúrneho a informačného centra mesta Kremnica konali Vianočné mini trhy. Od popoludňajších hodín až do večera si návštevníci mohli vychutnať čaro adventu, potešiť seba či svojich blízkych milými darčekmi a vianočnými handmade výrobkami od lokálnych remeselníkov, alebo ochutnať vianočný punč a iné sviatočné dobroty. Pre kreatívnu tvorbu vianočných ozdôbok bola pre deti aj dospelých pripravená Hviezdna tvorivá dielňa.