Príďte si pozrieť ďalšie príbehy v múzeu, ktoré budú tentoraz plné tajuplných kremnických legiend.

29. 7. 2020

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica
pozýva na ďalšie podujatie z cyklu

PRÍBEHY V MÚZEU
Kremnické legendy

8. 8. 2020 ● 10.00 – 16.00 h ●
expozícia Líce a rub peňazí ● Štefánikovo nám. 11/21, Kremnica

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica pripravilo na leto ďalšie podujatie z cyklu Príbehy v múzeu. Tentoraz nás prehliadky zavedú do histórie zlatej Kremnice prostredníctvom legiend. Týmto podujatím sa zapájame do letnej ponuky NBS – Múzea mincí a medailí určenej širokej verejnosti, predovšetkým detským návštevníkom, teda rodinám s deťmi. Príbehy v múzeu ožijú toto leto v expozícii Líce a rub peňazí v sobotu
8. augusta 2020.

Hneď prvá legenda objasní najmenším hosťom múzea ale aj ostatným návštevníkom udalosti súvisiace so založením mesta, o jeho zlatom potoku a o nájdení zásob zlata v Kremnici. V ďalšom príbehu sa dozvedia o banských škriatkoch – permoníkoch a o ich pomoci kremnickým baníkom. Návštevu v múzeu spríjemnia aj jedinečné legendy so zvieracou tematikou. V závere prehliadky nebude chýbať ani dramatická legenda o nešťastnej kremnickej bosorke, o ktorej živote sa návštevníci viac dozvedia v časti expozície zvanej mučiareň.

Prehliadky plné tajuplných legiend sa uskutočnia 8. augusta 2020 o 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodine. Súčasťou podujatia bude aj sprievodný program na nádvorí múzea, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať ryžovanie zlata, razbu mincí, alebo sa v tvorivej dielni zapojiť do výroby divadelných bábok, maľovania na tvár a ochutnať dobroty z regionálnej kuchyne.

Nenechajte si ujsť čaro legiend a povestí v múzeu plnom zážitkov, no tiež historických reálií. Príďte zažiť kremnické dejiny ukryté v legendách!

Vstupné na podujatie: 3 € dospelí / 1,50 € deti, študenti, seniori, ZŤP
(ako pri bežnej prehliadke)

Zmena programu vyhradená.

PRÍBEHY V MÚZEU – KREMNICKÉ LEGENDY / 8.8.2020