ADVENTNÝ KONCERT / 15.12.2019

4.11.2019

NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica
a Kultúrne a informačné centrum mesta Kremnica
pozývajú na

ADVENTNÝ KONCERT

Vianočná Janais


15. decembra 2019 o 18.00 h
Kostol sv. Kataríny / Mestský hrad v Kremnici

NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica v spolupráci s Kultúrnym a informačným centrom mesta Kremnica pripravujú adventný koncert, ktorý už tradične niekoľko rokov neodmysliteľne patrí k predvianočnému času v Kremnici. Koncert sa uskutoční v tretiu adventnú nedeľu 15. decembra 2019 o 18:00 hodine v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici. Predchádzať mu budú vianočné mini trhy s ponukou remeselných výrobkov, ktoré v areáli Mestského hradu začnú už od 15:00 h. Chýbať nebude ani tradičný vianočný punč.

ADVENTNÝ KONCERT / 15.12.2019

Speváčka a skladateľka Janais pripravila aj tento rok vianočné koncerty pod názvom VIANOČNÁ JANAIS. Už každoročne sú tieto koncerty trojjazyčné ako je trojjazyčný aj speváčkin vianočný album s rovnomenným názvom. Tradičné slovenské koledy Daj Boh šťastia, Búvaj, dieťa krásne či neodmysliteľná Tichá noc v originálnych úpravách, do slovenčiny speváčkou pretextované hity Let It Snow (Nech sneží) a Winter Wonderland (Zimnou krajinou), ale tiež jej autorské skladby ako Biela pieseň, Vianočná či Naveky, chytia za srdce po textovej aj hudobnej stránke.

Štipku podmanivého šansónu vdýchnu koncertu francúzske piesne L'enfant au tambour a Petit Papa Noël. Speváčka dodáva svojim vianočným koncertom aj jemný závan duchovnosti, ktorá k významným kresťanským sviatkom prirodzene patrí a ktoré určite prispejú k vzniku sviatočnej atmosféry, ktorú umocní priestor Kostola sv. Kataríny v Kremnici.

Janais je slovenská skladateľka, textárka a interpretka spievajúca v slovenčine, angličtine a francúzštine. Vydala 4 vlastné štúdiové albumy - SVETABOJ (2009), EUFÓRIA (2013), VIANOČNÁ JANAIS (2015) a ILÚZIE (2018). Album Vianočná Janais získal nielen skvelé kritiky, ale aj zlatú platňu za predaj a to najlepšie z neho zaznieva každoročne na speváčkiných decembrových koncertoch. Jej hlas je silný a jemný zároveň, čistý a rozpoznateľný. Bez zbytočného pátosu vie Janais podať emócie prirodzeným spôsobom.

Účinkujú: Janais - spev
                Peter Kothaj - gitary
                Tony Marko - klávesy, melodika
                Jakub Kolesár - kontrabas, basgitara
                Marián Karšay - bicie, perkusie
                Peter Fajta - husle

Tešíme sa na Vašu návštevu v príjemnej predvianočnej atmosfére.

.............................................................................................................................................................

Vstupné na koncert:
10 € dospelí v predpredaji / 12 € dospelí v deň koncertu 
5 € deti,  študenti, seniori, ZŤP

Predpredaj vstupeniek:

  •   osobne v Meštianskom dome č. 32/38 na Štefánikovo nám. (tel. 0906 124 023, 045/6744165) alebo v expozícii Líce a rub peňazí, Štefánikovo nám. 10/19, (tel. 045/6780 308, 6742 696)
  •   osobne v Kultúrnom a informačnom centre mesta Kremnica (medzibránie)
  •   telefonicky: Ľubica Majerová - 0906 124 023, 045/6744165
  •   e-mailom na adresách: lubica.majerova@nbs.sk, agata.leskova[at]nbs.sk

 

Vstup na vianočné mini trhy je voľný.

Viac info na www.muzeumkremnica.sk

 

Podujatie podporili:   Elba, a. s. Kremnica

Kremnická banská spoločnosť s. r. o. Kremnica

Bach systems s. r. o.

OZ Kremnica nad zlato

 

Mediálny partner:       MY Noviny Žiarskej Kotliny

Fotogaléria

ADVENTNÝ KONCERT / 15.12.2019

Archív aktuálnych informácií