NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ / 14.11.2020

13.11.2020

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2020 V MÚZEU MINCÍ A MEDAILÍ V KREMNICI

Celý kultúrny svet sa napriek sťaženým podmienkam spôsobeným pandemickou situáciou v súvislosti s ochorením COVID-19 snaží aj naďalej pre verejnosť pripravovať netradičné formy prezentácie kultúry. Tohtoročná májová Noc múzeí a galérií ako celoeurópske podujatie bola zo známych príčin presunutá na nový termín - 14. november 2020.

Každý rok sa NBS - Múzeum mincí a medailí v Kremnici pridáva k obľúbenému celoeurópskemu podujatiu a ponúka zaujímavý a pestrý program, ktorým si získava veľa priaznivcov.

Vzhľadom na súčasnú situáciu múzeum prispôsobilo účasť na Noci múzeí a galérií 2020 využitím on-line priestoru a ponúka virtuálnu prehliadku múzea. Ako náhradu osobnej návštevy ponúkame možnosť pozrieť si na stránke www.muzeumkremnica.sk virtuálnu prehliadku numizmaticko - historickej expozície Líce a rub peňazí - Peniaze a medailérstvo v dejinách Slovenska a prehliadku expozícií Mestského hradu v Kremnici.

Virtuálna prehliadka ponúka možnosť nahliadnuť do priestorov expozícií múzea a prostredníctvom informačných bodov sa zoznámiť s vybranými exponátmi, resp. témami, ktoré exponáty približujú. Návštevníci stránky sa tak dozvedia niektoré zaujímavosti nielen z dejín peňazí a medailérstva na území Slovenska, ale aj z histórie mesta Kremnica, jeho baníctva, hutníctva a slávnej kremnickej mincovne.

Pozývame Vás stráviť s nami tohtoročnú Noc múzeí a galérií virtuálne!

Vstup je voľný😊

Archív aktuálnych informácií