VEĽKONOČNÝ KONCERT / 10.4.2022

21.3.2022

NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica

VEĽKONOČNÝ KONCERT

Trio Impression

10. 4. 2022 ● 17.00 h ●
Kostol sv. Kataríny ● Mestský hrad, Kremnica

NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica pripravuje Veľkonočný koncert, na ktorom sa predstaví Trio Impression, v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici, v nedeľu 10. apríla 2022 o 17.00 h.

V tohtoročnom predveľkonočnom období sa viac ako inokedy žiada nájsť si chvíľu pre seba, vstúpiť do majestátneho priestoru kostola a započúvať sa do krásnej hudby. 

Pozvanie účinkovať na Veľkonočnom koncerte prijali tri dámy, ktoré spája zmysel pre komornú hudbu v nástrojovom zložení husle - Aneta Lednická, violončelo - Zuzana Michalíková  a priečna flauta - Agnes Kolozsi.

 

          

Predstavia hudbu viacerých historických období a štýlov s dôrazom na dojem, náladu - teda impresiu. Hoci je klenotnica hudby veľmi plná, Trio Impression siahlo po najznámejších dielach, ktoré po desaťročiach či stáročiach neprestali lahodiť sluchu, duši, srdcu, mysli. Stačí spomenúť mená Bach, Mozart, Dvořák, Morricone.

Veľkonočný koncert pripravujeme s radosťou po dvojročnej prestávke. Uvedomujeme si ako sa svet zmenil, o to viac si prajeme, aby sme využili celú dimenziu múzea pre jeho skrášlenie a sprostredkovanie radosti. 

...................................................................................................

Vstupné na koncert:
7 € dospelí  
4 € deti, študenti, seniori, ZŤP
zdarma - žiaci Základnej umeleckej školy J. L. Bellu v Kremnici a obyvatelia Ukrajiny

Predpredaj vstupeniek bude v Meštianskom dome na Štefánikovom námestí 32/38,
(výstava Strela jasná okovaná!) od 14. 3. 2022.
Vstupenky bude možné zakúpiť aj 30 minút pred začiatkom koncertu.

Archív aktuálnych informácií